آخرین اخبار
کد خبر : ۴۸۹۵
به روز شده در : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان:
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان از افزایش مراکز ترک اعتیاد مجاز این استان به ۴۰ مرکز خبر داد.

غلامرضا آقا میرزایی در همایش سازمانهای مردم نهاده چهار بحران جهانی فقر و رشد جمعیت، نابودی محیط زیست، تهدیدات هسته‌ای و مواد مخدر روانگردانها وجود دارد که به بحران‌های هزاره سوم مشهورند اظهار داشت: اگر کشورها برنامه‌ای برای مهار کنترل، پیشگیری و درمان این بحران‌ها نداشته باشند خواه یا ناخواه محکوم به نابودی هستند و لذا اجرای برنامه‌هایی در این خصوص از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در خصوص سازمان‌های مردم نهاد افزود: یکی از بهترین و مهمترین پایه‌های اساسی اجتماعی کردن مواد مخدر ارتباط با مردم است و از این رو سازمان‌های مردم نهاد پل ارتباطی بین سازمان مواد مخدر و مردم هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان ادامه داد: در اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ اولین انتخابات نمایندگان سمن‌ها برگزار شد که در آنجا دو نماینده از طرف شورا انتخاب شدند و این روند هر ساله ادامه داشته و امروز انتخابات برای تعیین ۵ نماینده برگزار  خواهد شد.

آقامیرزایی در ادامه در خصوص وظایف سازمان‌های مردم نهاد گفت: در تمام حوزه‌ها از جمله پیشگیری، درمان و حوزه‌های متعدد آسیب‌های اجتماعی با اولویت مناطق آسیب‌دیده این نهاد فعالیت دارد.

وی در خصوص فعالیت‌های حوزه مواد مخدر نیز گفت: در حوزه مقابله با عرضه طی سال های ۹۴ و ۹۵ قرارگاه عملیاتی مبارزه با مواد مخدر در راستای پاکسازی مناطق آلوده با حضور ۳۱ دستگاه اجرایی استان تشکیل شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان افزود: در حوزه درمان افزایش مراکز اقامتی میان مدت را داشته‌ایم به نحوی که از ۲۰ مرکز تعداد آنها را به ۴۰ مرکز ارتقا داده‌ایم، همچنین باید گفت تا ابتدای سال ۹۴، هفت شهرستان فاقد مراکز اقامتی بودند که در حال حاضر همه این شهرستان‌ها دارای مرکز شدند.

آقامیرزایی ادامه داد: در حوزه پیشگیری در سال ۹۴ طرح گسترده آموزش معلمین و دانش‌آموزان اجرا شده که در این طرح ۲۰ هزار معلم به مدت به ۶ ساعت آموزش ضمن خدمت داشتند که در سال ۹۵ علاوه بر برنامه‌های روتین حوزه پیشگیری توانمندسازی دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم سه شهرستان خرم‌آباد، دلفان و بروجرد را برگزار کرده که تا پایان امسال در ۸ شهرستان باقی‌مانده این طرح اجرا خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با بیان اینکه صیانت از بهبودیافتگان قدم بعدی ستاد مبارزه با مواد مخدر است، گفت: ۸۰۰ میلیون وام کم بهره برای ایجاد اشتغال بهبودیافتگان صادر شده و آمادگی این را داریم که از طرح‌هایی با امکان ایجاد اشتغال استقبال کنیم.

 

منبع: مهر
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: