آخرین اخبار
کد خبر : ۴۸۳۵
به روز شده در : ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
رئیس کل دادگستری اعلام کرد:
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: در حال حاضر ۳۷۵ نفر بدهکار مالی غیرعمد در زندان داریم که کل بدهی آنها ۳۰ میلیارد تومان است.
جعفر بدری در مراسم جشن گلریزان زندانیان اظهار کرد: اگر بتوانیم ۱۵ میلیارد تومان جمع‌آوری کنیم ۳۷۵ نفر از زندانیان غیر عمدی که در استان لرستان هستند، آزاد خواهند شد.


وی با تسلیت شهادت جمعی از هموطنانمان در حوادث تروریستی تهران گفت: کشور ایران اسلامی
۱۷ هزار شهید ترور تقدیم کرده است.

بدری ادامه داد: جشن گلریزان برای زندانیان غیرعمد و بدهکاران مالی تشکیل می‌شود. در سال‌های متمادی عده زیادی از این طریق از زندان‌ها خارج شدند.

این مقام قضایی با اشاره به این‌که بعضی از زندانیان ناخواسته به زندان رفته‌اند، عنوان کرد: ستاد دیه این افتخار را داشته است که با کمک‌های مردمی و تسهیلات دولت و همکاری بانک‌ها عده‌ای از زندانیان غیرعمد را آزاد کند.

رئیس‌کل دادگستری با اشاره به این‌که در جشن گلریزان باید بتوانیم قدمی برای این افراد برداریم و زندگی را به خانواده آنان برگردانیم، عنوان کرد: در سال
۹۵، آمار ۲۲۷ نفر از زندانیان غیرعمد آزاد شدند که هفت نفر خانم و ۲۲۰ نفر آقا بودند.

وی عنوان کرد: کمک‌های مالی که در جشن گلریزان زندانیان غیرعمد جمع‌آوری می‌شود برای کسانی است که بابت جرایم غیرعمد، مهریه یا نفقه پایشان به زندان باز شده است.

این مسئول افزود: در سال گذشته
۲۱ نفر از زندانیان غیرعمدی که آزاد شدند مشکل مهریه و نفقه داشتند.

بدری با بیان این‌که کل بدهی
۲۲۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در سال گذشته ۱۵۷ میلیارد ریال بوده است، عنوان کرد: در حال حاضر ۳۷۵ نفر بدهکار مالی غیرعمد در زندان داریم که کل بدهی آنها ۳۰ میلیارد است.

 

منبع: ایسنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: