آخرین اخبار
کد خبر : ۴۸۱۰
به روز شده در : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
رئیس اداره محیط زیست بروجرد گفت: 10 صیاد متخلف هنگام صید ماهی درسد دهکرد بروجرد دستگیر شدند.
مصطفی مصطفی وند افزود: تعداد 10عدد قلاب ماهیگیری و 15 عدد ماهی صید شده از صیادان متخلف کشف و ضبط شد.

به گفته وی با توجه به فصل گراریزی ماهیان رودخانه ای صید هر گونه ماهی در رودخانه ها و سد های اطراف شهرستان بروجرد ممنوع می باشد و کسانی که اقدام به صید نمایند متخلف بوده و دستگیر می شوند.
وی اظهار کرد: صیادان متخلف که برای اولین باردستگیر می شوند با اخذ تعهد به اداره محیط زیست آزاد شده ولی در صورت تکرار دوباره صید غیرمجاز به دادگاه معرفی می شوند.
رئیس اداره محیط زیست بروجرد اضافه کرد: دستورالعمل صید ماهی دررودخانه ها و آبگیرهای اطراف شهرستان بروجرد آماده شده و از هفته آینده صیادان و کسانی که به ماهیگیری علاقه دارند می توانند با مراجعه به اداره محیط زیست شهرستان اقدام به اخذ پروانه صید نمایند.
مصطفی وند ادامه داد: صیادانی که دارای پروانه صید نباشند متخلف بوده و در صورت اقدام به ماهیگیری در رودخانه ها و آبگیرها و سدهای اطراف شهرستان بروجرد دستگیر و وسایل آنان ضبط می شود.
شهرستان بروجرد با یک هزارو 606کیلومترمربع مساحت ومنابع آبی فراوان مستعد پرورش آبزیان بسیاری است.
سد دهکرد درمنطقه دهکرد درفاصله 10 کیلومتری شهرستان بروجرد درمسیردر منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته است
سد دهکرد در سال های اخیر برای ذخیره آب کشاورزی دراین منطقه ایجاد شده و موجب رونق بیشتر کشاورزی و باغداری دراین روستا شده است.
33
مزرعه فعال پرورش ماهی سردآبی، یک مزرعه فعال ماهیان گرم آبی، یک مزرعه فعال ماهیان خاویاری و 2مزرعه تکثیر ماهیان سردآبی است
سالانه یک هزارو 500 تن ماهی در شهرستان بروجرد تولید می کند

 

منبع: ایرنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: