آخرین اخبار
کد خبر : ۴۸۰۶
به روز شده در : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اعلام کرد:
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: عملیات اجرایی بیمارستان بروجرد از لحاظ ساختمانی و اجرای ابنیه فنی تمام شده است.

علی علیخانی ، اظهار کرد: در مجموع ۱۳۸ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان اعتبار ملی جذب شده و مقداری از آن باقی مانده که از محل اعتبارات روستایی است و  قول داده شده تا پایان سال مالی نیز این میزان تخصیص داده شود.

 
وی اضافه کرد: عمده این اعتبارات از محل اسناد خزانه است، بخش نقدی برای تملک زمین و بخش دیگر برای تجهیز ماشین آلات است.

علیخانی با بیان اینکه در برخی از پروژه‌ها شاهد تخصیص ۲۰۰ درصدی بودیم به عنوان مثال در چهار خطه‌ها ۱۰۳ درصد تخصیص داشتیم، افزود: باند دوم خرم آباد -نورآباد که کریدور شماره ۱۰ کشور محسوب می شود ۷۹.۲ درصد تخصیص داشته است.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه پروژه الیگودرز -خمین ۱۰۲ درصد، داران -دورود ۲۰۰ درصد، پلدختر-اسلام آباد ۱۳۵ درصد، بروجرد- اراک ۶۴ درصد، بروجرد -اشترینان ۵۳ درصد، بروجرد -نهاوند ۶۷ است و توسعه راه‌های روستایی نیز ۵۷ درصد تخصیص اعتبار داشته است، یادآورشد: در بخش روکش‌ها نیز ۲۰ درصد تخصیص اعتبار داشتیم که در ابتدا ۴ میلیارد تومان لحاظ شده بود اما  به ۸ میلیارد تومان افزایش یافته است، همچنین  در بخش  نقاط پرحادثه نیز تخصیص 100 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه سازمان راهداری اعتباری که تخصیص دادند ۱۱۴ درصد بوده است، افزود: در مجموع میانگین اعتبارات ملی در حوزه ساخت ۸۴ درصد بوده است.

 
علیخانی اضافه کرد: کریدور غرب کشور  به طول 1480 کیلومتر است که 5 درصد کل این پروژه در لرستان قرار دارد و از تخصیص توزیع شده 25.2 درصد به ما تخصیص دادند.

 
مد یرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه برای بیمارستان بروجرد ۲۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در سال ۹۵ از اسناد خزانه در نظر گرفته شده است، افزود: عملیات اجرایی این بیمارستان از لحاظ ساختمانی و اجرای ابنیه فنی تمام شده است.

 
وی گفت: همچنین 15هزار و 700 تن قیر با قیمت هر تن یک میلیون و 300 هزار تومان گرفتیم که تنها ۴۵۰۰ تن آن برای فرودگاه خرمآباد مصرف شده است.

علیخانی در مورد آخرین وضعیت ورزشگاه 15هزار نفری خرم‌آباد اظهار کرد: در سفر وزیر ورزش به استان گفته شد که باید این پروژه از مسیر دیگری تامین اعتبار شود و متاسفانه امسال ردیف اعتباری برای این پروژه در حد صفر بوده است و البته در کل کشور برای ورزشگاههایی از این دست تخصیص داده نشده است.

وی ادامه داد: این پروزه در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساختمان آن به مرحله نازک کاری رسیده اما متاسفانه مطالبه پیمانکار بالاست و چنانچه اعتباری تخصیص داده شود ممکن است تا دهه فجر این ورزشگاه به مرحله بهره‌ برداری برسد

 

منبع: ایسنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: