آخرین اخبار
کد خبر : ۴۷۹۹
به روز شده در : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
رئیس اتاق بازرگانی لرستان خبر داد؛
رئیس اتاق بازرگانی لرستان از پیگیری برای راه اندازی کنسرسیوم صادراتی در این استان خبر داد.

حسین سلاح‌ورزی صبح شنبه در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: برای برطرف کردن بخش قابل توجهی از مشکلات حوزه‌ اقتصاد لرستان راهی جز تشکیل کنسرسیوم صادراتی نداریم.

وی اظهار داشت: اتاق بازرگانی لرستان مطالعات امکان‌سنجی تشکیل این کنسرسیوم را انجام داده و گزارش جامعی نیز در این زمینه آماده شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان با تاکید بر راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این کنسرسیوم و به دست آوردن سهمی از بازار عراق، تصریح کرد: به دنبال ایجاد شعبه اتاق مشترک ایران و عراق در اتاق لرستان هستیم.

سلاحورزی ادامه داد: ایران یک خط اعتباری برای کشورهایی چون عراق، سوریه و... ایجاد کرده که شرط برقراری آن استفاده از محصولات ایرانی است.

وی بیان داشت: ما هم باید تلاش کنیم در راستای مزیت‌های استان، به دنبال سهمی برای لرستان باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان افزود: به هر حال هم برای ۸۰۰ هزار تن مازاد محصولات کشاورزی لرستان هم مزیت‌هایی که در حیطه‌ سنگ و معادن داریم، باید به نحوی برای صادرات مطلوب آن‌ها چاره‌اندیشی کنیم که در همین زمینه تشکیل کنسرسیوم بزرگ صادراتی می‌تواند راهگشا باشد.

سلاح ورزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضعف استان در برقراری ارتباط با نمایندگان موثر مجلس عنوان داشت: رایزنی‌های جداگانه‌ای با رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی، صنعتی و بودجه‌ مجلس انجام داده‌ایم تا اوایل تابستان در لرستان میزبان آن‌ها باشیم و از نزدیک مزیت‌ها و مشکلات اقتصادی استان را رصد کنند.

 

منبع: مهر
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: