آخرین اخبار
کد خبر : ۴۷۹۷
به روز شده در : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا پایان امسال 50 درصد 234 پروژه‎ بهداشتی این دانشگاه به بهره‎برداری می‎رسد.

دکتر کوروش ساکی، بیان کرد: از سال ۹۳ طرح تحول نظام سلامت شروع و تاکنون بالغ بر 212میلیارد تومان اعتبار به استان تعلق گرفته است که 60 درصد آن پرداختی از جیب مردم برمیگردد.


وی ادامه داد: مابقی اعتبارات مربوط به 7 بسته ترویج زایمان رایگان، پزشک مقیم، ماندگاری پزشکان، پرداخت تجهیزات و هتلینگ بیمارستان‌ها بوده است که در هتلینگ بیمارستان‌ها ۰ تا ۱۰۰ درصد تغییرات ایجاد شده و ۶۰ میلیارد تومان در این راستا هزینه کردیم.

 
ساکی با بیان اینکه همچنین در استان دو پایگاه بالگرد هوایی موجود است، اضافه کرد: 60 دستگاه آمبولانس با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان برای استان خریداری شده است و بناست ۳۰۰ دستگاه آمبولانس برای استانها خریداری شود که سهمیه لرستان نیز مشخص خواهد شد.

رپیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه 104 هزار مترمربع و ۲۳۴ پروژه بهداشتی در دست ساخت داریم که ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به آنها تخصیص داده شده است، تصریح کرد: تاکنون از این میزان اعتبار ۱۱ میلیارد تومان برای استان اخذ شده است و به تناسب رشدی که این پروژه‌ها دارند دکتر هاشمی وزیر بهداشت نیز سهم ۵۰ درصدی خود را پرداخت می‌کنند.

 
ساکی افزود: متاسفانه به منظور تهیه زمین در شهرستان های بروجرد و خرم‌آباد با مشکلاتی مواجه هستیم و برنامه داریم تا سال تا پایان سال ۵۰ درصد این پروژه‌ها به انجام برسد.

وی گفت: با توجه به اینکه نتوانستیم زمین لازم را در این دو شهرستان تامین کنیم با شهرداری‌ها و آموزش و پرورش رایزنی کردیم تا قسمتی از پارکها و زمین  خود را به علوم پزشکی دهند تا این پروژهها ساخته شود.

رپیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در سه سال اخیر ۸۰۰ تخت به مجموع تخت‌های استان اضافه شده است، یادآورشد: 1000 تخت دیگر که شامل ۲۵۰ تخت در شهرستان کوهدشت ، ۲۵۰ تخت در شهرستان دورود و ۵۰۰  تخت در شهرستان خرم‌آباد است به مجموع تختها در آینده اضافه خواهد شد.

ساکی تصریح کرد: در حال حاضر به ازای هر 1000نفر 1.5 تخت در بخش دولتی داریم و توانستیم به نورم کشوری برسیم اما با اضافه شدن 1000 تخت پیش‌بینی شده به ۲.۲ دهم درصد خواهد رسید.

 

منبع: ایسنا
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: