آخرین اخبار
کد خبر : ۴۷۹۱
به روز شده در : ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
استاندار لرستان:
استاندار لرستان گفت: مدارس شبه کپری و خشتی گلی استان باید تا پایان سال جمع‌آوری شوند.

هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان اظهار داشت: ۲۳ مدرسه شبه کپری و ۴۳ مدرسه خشتی گلی در استان تا پایان سال ۹۶ باید جمع آوری شوند.

وی افزود: لیست این پروژه ها به استانداری لرستان اعلام شود و استانداری هم سیمان و امکانات لازم برای هلی برد جهت جمع آوری و اجرای پروژه های جدید را در اختیار نوسازی مدارس قرار می دهد.

استاندار لرستان ادامه داد: سیستم کانکسی و مدارس خشتی گل و چوبی از نظر استاندارد، نما و ...مناسب نیستند و تلاش می کنیم از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیا نیز برای ساخت مدارس جایگزین این مدارس استفاده کنیم.

بازوند با بیان اینکه در جلسه بعدی شورای توسعه و برنامه ریزی جمع بندی نهایی ردیف های متفرقه بودجه سال ۹۵ دستگاه ها باید اعلام شود، اظهار کرد: با توجه به این که شرایط فروش نفت در کشور بهتر خواهد شد باید سهم استان از ردیف های بودجه متفرقه را در سال ۹۶ تا میزان ۳۰ درصد و حتی بیشتر، افزایش دهیم.

وی در خصوص وضعیت پروژه هایی که باید از محل ردیف های متفرقه در استان به بهره برداری برسد، گفت: باید ورزشگاه ۱۵ هزار نفری کمالوند، سالن ورزشی سرپوشیده مجموعه کمالوند و پیست و مجموعه دو و میدانی تا ۲۲ بهمن امسال تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

بازوند اضافه کرد: محیط زیست استان نیز ظرف ۱۰ روز شرایط نهایی برای فعالیت مجموعه اسب دوانی خرم آباد را مشخص کند تا یک پیست استاندارد و مناسب در این مجموعه ایجاد شود.

وی ادامه داد: همچنین دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز باید ۸۵ درصد از پروژه هایی که شامل ۲۳۴ پروژه طرح تحول سلامت با زیربنای ۱۰۴ هزار متر مربع هستند را امسال تکمیل کند.

استاندار لرستان تصریح کرد: عملیات پروژه های بیمارستانی کوهدشت و دورود نیز در نیمه اول سال ۹۶ باید انجام شود.

بازوند خاطر نشان کرد: بازارچه فرش استان نیز باید در هفته دولت امسال به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به عملکرد مناسب راه و شهرسازی استان در زمینه جذب ردیف های شناور نیز گفت: فعالیت های راه و شهرسازی در بحث ردیف های شناور چهارخطه ها و کریدور غرب کشور، مناسب بوده است.

بازوند اضافه کرد: همه دستگاه های اداری باید فهرست پروژه های سال ۹۷ را که نیازمند ماده ۲۱۵ هستند، طی ۲۰ روز به سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کنند و رونوشت آنها به استانداری نیز ارائه شود.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری انتخابات و همچنین ایام رمضان باید برنامه زمان بندی شده مناسبی برای کارها مشخص کنیم که از طرح ها و فعالیت های استان به ویژه کارگروه تولید و اشتغال عقب نیافتیم.

استاندار لرستان گفت: سند تولید و اشتغال استان تهیه و به شهرستان ها ابلاغ شده است و این کارگروه باید در همه شهرستان ها برگزار شود.

منبع: مهر
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: