آخرین اخبار
کد خبر : ۴۰۶۸
به روز شده در : ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای‌اسلامی با حضور در محل استودیو رادیو بروجرد به‌صورت زنده، به سوالات مردمی در زمینه‌های مختلف پاسخ داد.

 در این برنامه که یک‌ساعت به‌طول انجامید علاءالدین بروجردی در ارتباط با مسئولیتی که در کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجي بر عهده دارد، گفت: بار سنگین مسئولیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجي مجلس از اهمیت بالایی برخوردار است.

کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجي  در بُعد سیاست خارجی، عملا به‌معنای وزارت خارجه در مجلس محسوب می‌شود

بروجردی با بیان اینکه مسئولیت همه نیروهای مسلح، وزارت‌دفاع، وزارت‌خارجه و...  بر عهده این کمیسیون است، افزود: کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجي مجلس در بُعد سیاست خارجی، عملا به‌معنای وزارت خارجه در مجلس محسوب می‌شود. وی از‌جمله وظایف کمیسیون مذکور را دیپلماسی پارلمان و برگزاری اجلاس‌های متعدد عنوان کرد و اضافه کرد: طبق مصوبات مجلس اجرای کنفرانس فلسطین یکی از این برنامه‌هاست.

بنده همین‌جا اعلام می‌دارم این اختیار نیست بلکه یک اجبار و وظیفه قانونی است

بروجردی با بیان اینکه بار سنگین انجام این امور بر عهده ریاست کمیسیون و اعضای آن است، عنوان کرد: بعضی‌ها در فضای مجازی مطرح می‌کنند که این چه نماینده‌ای است که در شهر حضور ندارد،که بنده همین‌جا اعلام می‌دارم این اختیار نیست بلکه یک اجبار و وظیفه قانونی است.

برخی اقدامات  به امنیت‌ملی ما گره خورده است

بروجردی در ارتباط با برنامه‌های کمیسیون نیز با اشاره به سفر عراق افزود: آخرین سفر به عراق و به‌منظور دعوت از شخصیت‌های منطقه‌ای برای حضور در کنفرانس دوره‌ای فلسطین و به‌درخواست رئیس مجلس انجام پذیرفته است که طی آن با مقامات رده یک این کشور در ارتباط با روابط دوجانبه و موضوع اجلاس کنفرانس صحبت شد.رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با یادآور شدن این مهم که برخی اقدامات جزء وظایفی است که به امنیت‌ملی ما گره خورده است، مطرح کرد: اگر چتر حمایتی در ارتباط با کشورهای همسایه نباشد آن‌وقت مقابله ما با تروریست‌هایی است که امنیت ما را نشانه رفته‌اند.

ما باید بتوانیم امنیت را حفظ کنیم

علاء‌الدین بروجردی ادامه داد: همشهریان مستحضر باشند که ماهانه به‌طور میانگین 4-3 تیم تروریستی، انتحاری اعزام شده از طرف داعش توسط مسئولین امنیتی رصد و دستگیر می‌شوند و همه این موارد در جلسه شورای امنیت‌ملی هم مطرح و مورد بحث قرار می‌گیرد، که ما توفیق در این مسیر را از الطاف خداوند می‌دانیم.بروجردی در همین ارتباط افزود: خیلی از مسائل قابل اعلام و مطرح کردن نیست و ما باید بتوانیم امنیت را حفظ کنیم.

معتقدم امنیت از نان شب هم واجب‌تر است

این مسئول با بیان این نکته که معتقدم امنیت از نان شب هم واجب‌تر است، ضمن خاطرنشان کردن شرایط کشورهای همجوار مثل افغانستان و پاکستان گفت: امروز شاهد هستیم حتی ترکیه به‌دلیل انجام سیاست‌گذاری‌های غلط به‌طور مرتب در معرض خطر داعش و گروهک‌های تروریستی قرار دارد در حالی که ترکیه زمانی به آنها کمک می‌کرد.

امنیت پایدار کشور نشات گرفته  از برکات خون شهدا و چهره‌های ماندگار و شجاعی مثل سردار سلیمانی است

وی امنیت پایدار کشور را ناشی از برکات خون شهدا و چهره‌های ماندگار و شجاعی مثل سردار سلیمانی دانست و افزود: یکی از این چهره‌های شجاع نیز شهید ماشاا... شمسه همشهری خودمان بود که در دفاع از حرمین شرفین به شایستگی نقش خود را ایفا نمود و شربت شهادت نوشید.

حجم زیادی از وقت مجلس دهم به ارائه پشنهادات متعدد و بررسی قانون برنامه اختصاص یافت

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در بهارستان در ارتباط با عملکرد مجلس دهم با بیان اینکه دولت در ارتباط با قانون برنامه به‌صورت تفصیل عمل نکرده بود، گفت: به‌همین‌خاطر حجم زیادی از وقت مجلس دهم به ارائه پشنهادات متعدد و بررسی آنها اختصاص یافت.

با وجود مسئولیت‌های متعدد اما مسائل شهر همیشه در اولویت ما بوده است

علاء‌الدین بروجردی با مطرح کردن اینکه این اقدامات در کنار پیگیری‌های متعدد، برای پروژه‌ها صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: مسئله امنیت داخلی با این کمیسیون در مجلس است که طی آن باید به‌صورت مستمر از مرزهای داخلی و زندانها بازدید به‌عمل آید و مشکلات در این زمینه بررسی شود.بروجردی با اشاره به پروژه‌های زیرساختی در بروجرد نیز اظهار داشت: با وجود این مسئولیت‌های متعدد اما مسائل شهر همیشه در اولویت ما بوده است.

سردار عبداللهی دستور صادر کردند که مجددا کار تجهیز کارگاه انجام شود

وی در ارتباط با پروژه خط‌آهن بروجرد نیز اضافه کرد: دیروز با سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء‌(ص) صحبت کردیم که ایشان بلافاصله دستور صادر کردند که مجددا کار تجهیز کارگاه انجام شود.

متاسفانه عده‌ای که بروجردی بودن را یدک می‌کشند از اینکه کاری جلو نمی‌رود ابراز خوشحالی می‌کنند!

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجي مجلس با انتقاد و تعجب از برخی رفتارها در فضای مجازی اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای که بروجردی بودن را یدک می‌کشند از اینکه کاری جلو نمی‌رود ابراز خوشحالی می‌کنند!

تحریک روستاییان به تجمع و ممانعت از استقرار کارگاه  و جشن و پایکوبی در فضای مجازی!

بروجردی افزود: اینکه مثلا، کانکس مربوط به کارگاه خط‌آهن را که با وجود مشکلات عدیده در مسیر، تا نزدیکی دلی‌آباد پیش رفته بود را برداشته بودند، رفتار عجیبی است که عده‌ای در فضای مجازی به جشن و پایکوبی پرداخته بودند.تحریک روستاییان به تجمع و ممانعت از استقرار کارگاه  و مجازی به جشن و پایکوبی در فضای مجازی وی به تحریک روستاییان به تجمع و ممانعت از استقرار کارگاه نیز اشاره و اظهار داشت: خوشبختانه کارگاه مستقر شده و ماه کاری آنها از اسفند‌ماه شروع می شود.

معضل اصلی پروژه‌ها در سطح کشور ما بی‌پولی دولت است

وی در تکمیل توضیحات خود در ارتباط با فرودگاه با بیان اینکه امید داریم عوامل کار حضور پیدا کنند تحقق مسئولیت آنها از خط‌آهن دورود به بروجرد و از بروجرد به ملایر دانست.بروجردی در ارتباط با زمان بهره‌برداری از پروژه خط‌آهن نیز با اشاره به یک ضرب‌المثل قدیمی زبان فارسی گفت: زمان مشخص برای بهره‌برداری خط‌آهن مصداق ضرب‌المثل هرچه پول بدی آش می‌خوری،است.بروجردی با اشاره به وضعیت کلی پروژه‌های زیرساختی در کشور یادآور شد: معضل اصلی پروژه‌ها در سطح کشور ما بی‌پولی دولت است.

متاسفانه اقتصاد ما همچنان  بر پایه غلط نفت متاثراز قیمت آن است

وی با بیان اینکه متاسفانه اقتصاد ما همچنان متاثر و بر پایه غلط نفت است، گفت: قیمت نفت به یک‌سوم رسیده و ممکن است کم و کمتر نیز بشود و به‌خاطر همین اقتصاد متاثر از نفت حلقه‌های متعدد زنجیر اقتصاد بیمار ما شکل می‌گیرد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) به سردار بوربودی دستور داد که 20‌میلیارد تومان به پروژه راه‌آهن اختصاص بدهند

وی در ارتباط با ردیف مالی پروژه راه‌آهن نیز با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با سردار عبدالهی گفت: ایشان در جلسه‌ای که داشتیم به سردار بوربودی فرمانده قرارگاه قرب قائم (عج) دستور دادند که 20‌میلیارد تومان به این پروژه اختصاص بدهند.

دست به دست هم دهیم تا کارها پیش برود

وی با تاکید بر اینکه ما بروجردی‌ها اعم از نماینده و همه مردم دست به دست هم دهیم تا کارها پیش برود، افزود: این موارد موجب می‌شود که دیگر مسئولین نیز مسائل بروجرد را با جدیت بیشتری پیگیری نمایند.

در آستانه دو انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شوراها هستیم

تشریح عملکرد کمیسیون‌ها در چهارچوب وظایف قانونی را علاء‌الدین بروجردی محور بعدی صحبت‌های خود قرار داده و با اشاره به رویدادهای سیاسی پیش‌روی کشور گفت: ما در آستانه دو انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شوراها هستیم و مسئولیت آنها با مجلس می‌باشد و مثل گذشته با شورای‌نگهبان نیست.

برخلاف روند انتخابات قبلی مسئولیت انتخابات شوراها با شورای‌نگهبان نیست

وی توضیح داد: برخلاف روند انتخابات قبلی برای این دوره از انتخابات شوراها، مجلس نفراتی را انتخاب می‌کند که آنها صلاحیت افراد را برای شورا بررسی می‌کنند.

پروژه‌های شهر تعریف شده ولی با روندی کُند در حال اجرا هستند

وی در اشاره مجدد به پروژه‌های بروجرد افزود: پروژه‌های شهر تعریف شده ولی با روندی کُند در حال اجرا هستند.نماینده مردم بروجرد و اشترینان با اشاره به  بیمارستان آیت‌ا...‌العظمی بروجردی‌(رض) اظهار داشت: این پروژه درمانی در سال 85 کلنگ زده شده است و پس از پشت‌سر گذاشتن یک‌دوره رکود در سال 88 مجددا فعال شد.

برای پیگیری بیمارستان آیت‌ا...‌العظمی بروجردی‌(رض) جلسات به‌صورت هفتگی برگزار می‌شود

بروجردی با بیان اینکه تمام تلاشش و استاندار این است که تمام شدن این موضوع را برای پایان سال داشته باشیم،خاطرنشان کرد: همانطور که مستحضر هستید، کار ساخت پروژه با وزارت ‌مسکن‌و‌شهرسازی و کار تجهیز آن نیز با وزارت بهداشت‌و‌درمان می‌باشد.این مسئول با اشاره به اینکه عوامل ساخت برای اتمام کار حداکثر یکی دو ماه بیشتر وقت ندارند، گفت: برای پیگیری موضوع، جلسات به‌صورت هفتگی می‌شود و به‌دستور استاندار نیز سایتی در این زمینه تدوین و راه‌اندازی شده است کمااینکه فرماندار هم پیگیر کارهاست.

90‌درصد کار انجام شده و در ‌10‌درصد پایانی آن هستیم

بروجردی با مطرح کردن امکان اتمام سازه این پروژه و افتتاح در فازهای مختلف گفت: به‌نظر بنده تمام فازها با یکی دو ماه تاخیر به‌اتمام برسد بهتر از این است که یک فاز افتتاح و فاز دیگر مشغول کار باشد. وی در تکمیل توضیحات خود افزود: 90‌درصد کار انجام شده و در ‌10‌درصد پایانی آن هستیم. وی با اشاره به اقدامات خیرین در بروجرد گفت: با کار ارزشمند خیرین اورژانس بیمارستان امام‌(ره) تبدیل به یک بیمارستان 77‌تختخوابی در بروجرد شده و این حق مردم بروجرد است.

تخصیص نیروهای متخصص از سوی وزارت بهداشت به استان‌ها صورت می‌گیرد

بروجردی با اشاره به مشکلات دیگری در همین حوزه افزود: تخصیص نیروهای متخصص از سوی وزارت بهداشت به استان‌ها صورت می‌گیرد، که مرکز استان نیز باید به بزرگترین کلینیک دندانپزشکی در بروجرد نیروی متخصص را بدهد.

مرکز استان تنها پنج ‌نیروی متخصص پزشک را به بروجرد می‌فرستد!

وی با بیان اینکه طبق اعلام وزارت‌بهداشت بیش از 50‌نفر به دانشگاه علوم پزشکی لرستان داده شده‌اند، گفت: مرکز استان تنها پنج ‌نیروی متخصص پزشک را به بروجرد می‌فرستد.

به رئیس دانشگاه آزاد پیشنهاد دادم خود دانشگاه هزینه نماید و نیروی متخصص لازم را به‌صورت مستقیم جذب نماید

وی در خاتمه این بحث افزود: نهایتا بنده به رئیس دانشگاه آزاد آقای شمس پیشنهاد دادم خود دانشگاه هزینه نماید و نیروی متخصص لازم را به‌صورت مستقیم جذب نماید چرا که به‌دنبال این هستیم دانشگاه دندانپزشکی به‌عنوان یک حرکت عظیم، حداکثر بهره‌وری را برای مردم شهر داشته باشد.

یکی از گلایه‌های مردم بروجرد این است که چرا کارها در زمینه منطقه ویژه اقتصادی  دست دیگران است

این مسئول با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد نیز افزود: یکی از گلایه‌های مردم بروجرد که در این زمینه مطرح می‌شود این است که چرا کارها در این مورد دست دیگران است و در دست همشهریان خودمان نیست؟ بروجردی توضیح داد: جلسات متعدد با حضور استاندار و فرماندار به‌همراه 3-2 تیم که کار دست آنها بود، برگزار شد ولی خروجی کار بعد از 2 سال قابل قبول نبود.

ما اصلا فرصت نداریم و از قافله کشوری عقب هستیم

وی با بیان اینکه مسئولیت گرفتن همشهریان بروجردی خوب است ولی خروجی و نتیجه گرفتن کار مهم‌تر از آن می‌باشد، گفت: ما اصلا فرصت نداریم و از قافله کشوری عقب هستیم و بر این اساس از شرکت‌های مذکور خلع ید شد و کار به شرکتی واگذار شد که دارای چند‌هزار ماشین‌آلات و کارنامه‌ای مفصل در انجام پروژه‌های متعدد داخل و خارج از کشور است.

طبق قانون مصوب مجلس فرودگاه بروجرد، به‌صورت مشارکتی بین بخش خصوصی و دولتی تعریف شده است

نماینده مردم بروجرد با خاطرنشان کردن انجام 2 بازدید و نیز توافق اولیه با استاندار در ارتباط با فرودگاه نیز گفت: ما جزء معدود شهرهایی هستیم که فرودگاه در درون منطقه ویژه اقتصادی آن تعریف شده است. بروجردی ادامه داد: فرودگاه بروجرد، طبق قانون مصوب مجلس به‌صورت مشارکتی بین بخش خصوصی و دولتی تعریف شده است.

انگیزه برای ورود به این بخش بالاست/ حدود 20 سال معافیت از پرداخت عوارض مالیات

بروجردی با اشاره به این مهم که به فضل الهی عملیات آغازین این پروژه را در دوره چهارساله که پیش روست، شاهد باشیم، گفت: منطقه ویژه اقتصادی به‌عنوان تحولی عظیم از ظرفیت اشتغال بالایی برخوردار است. وی با اشاره به انگیزه بالا برای ورود در این بخش گفت: حدود 20 سال معافیت از عوارض مالیات یکی از این انگیزه‌هاست.

خود بنده چندین نوبت به جهت مصاحبه و برقراری ارتباط با شبکه یک سیما، شبکه خبر و حتی افلاک در اینجا صحبت نموده‌ام

نماینده مردم بروجرد با انتقاد از اینکه در فضای مجازی مطرح می‌کنند که سیمای بروجرد تبلیغات انتخاباتی بوده است و صحت ندارد، اظهار داشت: بروجرد تنها ایستگاه در بین 5 رادیو شهری در کل کشور است که صدا و سیما درکنار آن احداث شده است، و خود بنده چندین نوبت به جهت مصاحبه و برقراری ارتباط با شبکه یک سیما، شبکه خبر و حتی افلاک در اینجا صحبت نموده‌ام.

پیگیری‌ها برای تجهیز، به معنای این نیست که استودیو راه‌اندازی نشده است

بروجردی با مطرح کردن این که پیگیری‌ها برای این موضوع به معنای این نیست که استودیو راه‌اندازی نشده است، خاطرنشان کرد: همین الان می‌توان با مرکز استان سایر مراکز روی خط ارتباط رفت لکن ما می‌خواهیم در این زمینه مجموعه‌ای استاندارد و کامل وجود داشته باشد و امیدوارم ظرف چند ماه آینده به نقطه مطلوب مورد نظر برسیم.

در بحث دانشگاه  علوم پزشکی غی دولتی نیز در مقطعی ورود پیدا کردیم

 این مقام مسئول در ارتباط با سوال شهروندی در مورد احداث دانشگاه علوم پزشکی در بروجرد نیز افزود: در حال حاضر مشکلی که تمام دستگا‌ های علو‌‌م پزشکی دارند این است که آنها با ظرفیت بالا تعداد دانشجوی کمی دارند.بروجردی ادامه داد: ما در بحث دانشگاه غیردولتی نیز در مقطعی ورود پیدا کردیم به‌صورتی که حتی از خارج دانشجو بگیرند، منتها هزینه‌‌های پرداختی در آن بسیار بالاست و با آن موافقت شده است.

وی با اشاره به پیگیری چندساله برای دانشگاه گفت: موافقت با دولتی بودن عذر آنها به دلیل کمبود دانشجو و کثرت دانشگاه‌هاست ولی ما هم ناامید نیستیم.

ما قول دادیم که دانشگاه دندانپزشکی بروجرد به لحاظ توانمندی علمی از سطح بالایی برخوردار باشد

وی با اشاره‌ای دیگر به ظرفیت دندانپزشکی بروجرد عنوان کرد: مجوز این دانشگاه به یاری خداوند و لطف خانم دکتر دستجردی اخذ شد و ما نیز قول دادیم که این دانشگاه به لحاظ توانمندی علمی از سطح بالایی برخوردار باشد.

آمار ملی هم  در زمینه  اخراج نیروها بالاست

نماینده مردم بروجرد همچنین در ارتباط با وضعیت نساجی نیز اضافه کرد: نساجی از مهمترین کارخانه‌های شهر ماست که در مقطعی بیش از هزار‌نفر در آن مشغول به کار بودند اما به دلیل نوسانات بازار و مشکلات اقتصادی و رکودی که بر کل کشور حاکم است با مشکلات مواجه شد. وی اخراج ده‌ها هزار نفر از مراکز مهم در استانهای اصفهان و مرکزی را خاطرنشان کرد و افزود: آمار ملی هم در این زمینه بالاست ولی در بروجرد برای ما یک نفر هم یک نفر است.

نساجی بروجرد 5 میلیارد تومان تسهیلات از سیستم بانکی دریافت کرده است

وی با بیان اینکه حدود 10 روز قبل نساجی بروجرد از سیستم بانکی 5 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده است، گفت: موارد لازم برای کمک به حل مشکلات سامان‌کاشی، جم و مشکلاتی که اخیرا زاگرس پوش پیدا کرده است را با وزیر کشور مطرح میکنم امیدوارم که با دستور  وزیر به جد برای بازگشت این عزیزان تلاش صورت بگیرد.وی در پایان این بحث افزود: امیدواریم با دستور وزیر کشور که مسئول پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در لرستان هستند این گره باز شود.

نمره لرستان در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی نمره بالایی نیست

رئیس کمیسیون امنیت و سیاست‌خارجي مجلس شورای‌اسلامی در ارتباط با ارزیابی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در لرستان نیز گفت: علی‌رغم اینکه لرستان یکی از 3 استانی است که به‌عنوان پایلوت انتخاب شده است فکر می‌کنم نمره این استان در پروژه اقتصاد مقاومتی نمره بالایی نباشد.

باید از ظرفیت‌های موجود، آنچه را که می‌توانیم حفظ نماییم

بروجردی در تکمیل توضیحات خود در ارتباط با بحث اشتغال با اشاره به 3 نکته مهم در این زمینه افزود: اولین نکته این است که ظرفیت‌های موجود را حفظ کنیم.وی با خاطرنشان شدن اهمیت حفظ ظرفیت‌های موجود گفت: نساجی، جم و سامان‌کاشی از این ریل خارج شده‌اند اما باید آنچه که می‌توانیم را حفظ نماییم.

لزوم تعریف طرح توسعه برای واحدها و ظرفیت های موجود

لزوم تعریف طرح توسعه برای واحدها و ظرفیت‌های موجود را بروجردی به‌عنوان نکته حائز اهمیت دیگر در این زمینه مطرح کرد و عنوان کرد: برای مثال اگر سابقا هزار نفر در نساجی بروجرد کار می‌کردند تبدیل به 2 هزار نفر بشود که ما در حال حاضر از این موضوع فاصله زیادی داریم.

این مسئله نیازمند نگاه نویی است

وی افزود: نکته سوم نیز مورد‌نظر قرار دادن احداث واحدهای جدید است. ولی در حال حاضر ما در ارتباط با نکته اول که حفظ ظرفیت‌های موجود است، درجا می‌زنیم که این مسئله نیازمند نگاه نویی است.

سیستم بانکی ما به اقتصاد کشور کمک نمی‌کند

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجي مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون مسائل اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: سیستم بانکی ما به اقتصاد کشور کمک نمی‌کند. بهره‌های بانکی مختلف را علاءالدین بروجردی یادآور شد و افزود: در حالی که میزان بهره‌ها را 18 درصد اعلام می‌نمایند اما این رقم عملا به 20-25 و حتی 30 درصد هم می‌رسد.وی افزود: طبیعی است که هیچ پروژه‌ای با چنین تسهیلاتی نمی‌تواند در برابر حجم عظیم این بدهی‌ها قرار بگیرد که این عامل خود یکی از علل‌های عدم موفقیت در بحث اقتصاد مقاومتی است.

پیگیری مشکلات اهالی کوچه جنب مسجد امام‌جواد‌(ع)

نماینده مردم بروجرد در پاسخ به اعتراض مردم اهالی کوچه جنب مسجد امام‌جواد‌(ع) در مورد مکان پزشکی قانونی بروجرد نیز مطرح کرد: این حرف کاملا منطقی است چرا که باتوجه به حضور خانواده‌ها و کودکان در این محل دیدن برخی منظره‌ها قابل تحمل نیست و بنده با رئیس علوم پزشکی استان هم در ارتباط با ضرورت جابجایی و هم کمبود نیروی متخصص در این بخش صحبت خواهم نمود.

از همین جا  آقای فرماندار را مخاطب قرار می‌دهم تا دستور بدهند تعداد نیروهای بومي و غير بومي اعلام و گزارش شود

علاءالدین بروجردی در پاسخ‌گویی به سوال دیگری که از سوی همشهریان در مورد وجود نیروهای غیربومی در بروجرد مطرح شده بود نیز تاکید کرد: بنده از همین‌جا آقای فرماندار را مخاطب قرار می‌دهم تا دستور بدهند در کل ادارات و کارخانجات بروجرد تعداد نیروهای بروجردی و غیر بروجردی اعلام و گزارش شود.

دانستن حق مردم است/ باید تابلوی شفافی پیش‌ روی مردم باشد

وی با بیان اینکه دانستن حق مردم است، گفت: باید تابلوی شفافی پیش‌ روی مردم باشد. بروجردی افزود: البته ما مطلع هستیم که در برخی از فضاها مثل واحدها و کارخانه‌هایی مثل نساجی و اکسیر که مشغول به  کار و تولید هستند، نسبت غیربروجردی‌ها پایین‌تر بوده و بیش از 90 درصد پرسنل بروجردی هستند.

خط‌کش‌گذاری برای این موضوع منطقی نیست

نماینده مردم بروجرد مطرح کرد: ما نمی‌خواهیم که برای این موضوع خط‌کش‌گذاری نماییم چون منطقی نیست ولی لازم است که تعداد  نیروی‌های بروجردی را مشخص کنیم.وی با بیان اینکه خیلی از همشهریان ما در سایر استان‌ها و شهرها مشغول به کار هستند، گفت: اینکه بگوییم هرکس به شهر خو برگردد اصلا منطقی نیست.

انتظار داریم که این خواسته مردم برآورده شود تا بتوانیم براساس آن، برنامه‌ریزی نماییم

وی در خاتمه افزود: حق مردم بروجرد است که آرایش نیروها و کادر ادارات را به‌لحاظ همشهری بودن مطلع شوند، ما انتظار داریم که این خواسته مردم برآورده شود تا بتوانیم براساس آن، برنامه‌ریزی نماییم.

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: