آخرین اخبار
کد خبر : ۳۸۳۶
به روز شده در : ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
حکایت بستری بیماران بروجردی در راهروی بیمارستان به دلیل کمبود فضای فیزیکی همچنان ادامه دارد و مشکلات در این بیمارستانها بیداد می کند و این در حالیست که تنها چند قدم به افتتاح بیمارستان آیت اله بروجردی(ره)باقی مانده که طبق وعده ها باید تا اسفند به بهره برداری برسد.

به گزارش سفیر افلاک یکی از دردهایی که سالهای سال است مردم بروجرد با آن روبرو هستند، کمبود فضای فیزیکی و تخت در بیمارستانها است، بیمارستان های چمران و امام(ره) بروجرد هر کدام فرسوده تر از دیگری و با کمبود فضا این روزها به بیماران خدمات ارائه می دهند.

 بیمارستان هایی که حال و روز خوبی ندارند، وضعیت بییمارستانها هر لحظه وخیم تر می شود اما چاره ای نیست و بیماران در هنگام نیاز به بیمارستان هایی مراجعه می کنند که به دلیل کمبود فضا و تخت به ناچار باید در راهروی بیمارستان بستری شوند.

 بیماران که بعد از بستری در بیمارستان نیاز به آرامش و استراحت دارند باید در محل رفت و آمدها بستری شوند، انگار چاره ای جز این نیست و باید این روند تحمل شود و آنقدر در راهروی بیمارستان منتظر باشند تا شاید تختی خالی شود و این بیمار در اتاق بستری قرار گیرد.

 به نظر می رسد بی توجهی به بیمارستان های بروجرد و بستری بیماران در راهرو به اوج خود رسیده و وضعیت این روزهای بیمارستان های بروجرد تاسف بار است.

 این در حالیست که 9 سال پیش کار ساخت بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) واقع در شهرک اندیشه آغاز شد و قرار بود با ساخت این بیمارستان بخش عمده ای از مشکلات بهداشتی و درمانی بروجرد حل شود اما تا کنون این پروژه حدود 85 درصد پیشرفت کرده است و همچنان نیمه کاره است.

 تیرماه امسال بود که ضرب الاجل ها برای تکمیل ساخت این بیمارستان به میان آمد و استاندارد لرستان در بازدید از این بیمارستان گفت به هرقیمتی باید این بیمارستان باید تا قبل از پایان سال 95 تکمیل و تجهیز شود و در چرخه درمان قرار بگیرد

تنها دو ماه و نیم تا پایان سال باقی مانده و این سوال در ذهن خیلی از افراد شکل گرفته که آیا بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) تا پایان سال تکمیل می شود؟ 

 البته در طول 9 سال ساخت از روند ساخت این بیمارستان وزراء، معاونان وزیر و مسئولان استانی از این پروژه نیمه کاره بازدید کرده و هر بار فقط خبر از وعده ها و زمان افتتاح بوده و وقتی زمان مورد نظر رسیده، دیده شده این بیمارستان آماده افتتاح نیست. 

 "عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در این گفت و گو با اشاره به بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) گفت: قرار شده این بیمارستان تا قبل از سال به بهره برداری برسد اما با توجه به فصل سرما پیشرفت کار مشکل می شود و می طلبد وزرات راه و استاندار همت مضاعفی را به خرج دهند تا این پروژه در زمان مقرر به بهره داری برسد.

 وی اضافه کرد: ما این دلواپسی را داریم که این پروژه در زمان مقرر به بهره برداری نرسد و این دلواپسی ما سبب می شود تا پیگیری بیشتری صورت گیرد.

به گفته وی دلواپسی فقط در حوزه سیاست نیست بلکه در حوزه اقتصاد، بهداشت و سلامت مردم هم دلواپسی داریم.

امیدواریم تا دو ماه آینده این بیمارستان تکمیل و تجهیز شود تا مشکلات بخش درمانی در این شهر حل شود.

 

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: