آخرین اخبار
کد خبر : ۳۲۷۶
به روز شده در : ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۱
اختصاصی/حدادی مدیرعامل شرکت آبفا بروجرد خبر داد:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد طی مصاحبه ای اختصاصی با بروجردما اظهار داشت: به زودی شاهد افتتاح رسمی اولین نیروگاه برق آبی کشور با آب شرب بروجرد در این شهرستان خواهیم بود.

به گزارش بروجردما؛ حبیب ا..حدادی در این ارتباط افزود: این پروژه مهم با مشارکت بخش خصوصی انجام و درحال حاضر در یک نقطه از خط انتقال آب شرب شهرستان فعال است.وی با بیان اینکه به زودی با حضور مسئولین این مهم در بروجرد مورد افتتاح رسمی قرار می گیرد گفت: این نیروگاه برای نخستین بار و تحت عنوان نیروگاه کوچک احداث گردیده است که ما قصد توسعه آن را نیز داریم. وی در تکمیل این خبر افزود: در حال حاضر این نیروگاه به صورت آزمایشی مشغول به کار است.حدادی در ارتباط با سایر پروژه های در دست اقدام آب و فاضلاب شهری بروجرد نیز با اشاره به احداث ساختمان اداری آبفا خاطر نشان کرد تاکنون مبلغی به میزان 3 میلیارد تومان برای این مهم هزینه شده است.

وی در ادامه همین بحث به طرح های در دست اجرای فاضلاب نیز اشاره کرد و افزود:طرح فاضلاب شهرستان، طرحی مصوب و دارای ردیف دولتی است. حدادی پیشرفت کار و سرعت عمل در اجرای طرح مذکور را منوط به  سرعت در تخصیص اعتبارات دولتی در این زمینه دانست و عنوان کرد: درمجموع این طرح درحال پیش رفتن بوده و به مرور اجرا می گردد .حدادی با خاطرنشان کردن مشکلات اقتصادی و رکورد نیز یادآور شد:به موازات مشکلات اقتصادی بدیهی است که تخصیص اعتبارات دولتی نیز به این پروژه با مشکل روبرو شود. ازجمله راهکارهای سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح فاضلاب بروجرد را حدادی مشارکت بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایطی که به آن اشاره شد به فکر سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در این زمینه افتادیم. سفیرقلم می افزاید: فاز3 اندیشه ،منطقه بلواربهشت ،خیابان امیرکبیر و همچنین دشت لاله و خیابان امام حسین (ع)  را مدیرعامل آب و فاضلاب شهری بروجرد ازجمله نقاطی دانست که طرح فاضلاب توسط بخش خصوصی، درآنها اجرا می شود.حدادی با اشاره به نقاط دیگر شهر در همین مبحث افزود: اجرای طرح مذکوردر سایر مناطق نیز با برگزاری مناقصه صورت خواهد گرفت.

حدادی با بیان اینکه پرداخت به موقع قبوض توسط همشهریان نیز یکی از فاکتورهای مهمی است که می تواند به روند اجرای پروژه ها سرعت ببخشد خاطرنشان کرد: میزان مطالبات آبفا شهری بروجرد از مشترکان بیش از 2 میلیارد تومان است. حبیب ا..حدادی ادامه داد: مطالبه آبفا از مشترکین 2 میلیارد و 600میلیون تومان می باشد که در این میان بدهی برخی ادارت نظیر زندان ها سنگین است.

این مسئول در تکمیل این صحبت نیز اضافه کرد: واحد وصول مطالبات شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد دریافت مطالبات به مرور زمان را در دستور کار خود دارد و تقسیط میزان بدهی مشترکان یکی از راهکارهای این شرکت برای دریافت مطالبات است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد با بیان اینکه هم اکنون 101 هزار انشعاب آب در بروجرد وجود دارد، هزینه انشعابات آب را بسته به مناطق مختلف شهر عنوان کرد و افزود: در مناطق برخوردار بروجرد هزینه انشعاب بین یک میلیون و چهارصد هزار تومان تا  یک میلیون و پانصد هزار تومان است ولی در مناطق کمتر برخوردار این مبلغ کمتر و در حد یک میلیون تومان می باشد.

 حدادی همچنین با اشاره به وجود 14هزار انشعاب فاضلاب در این شهرستان و پرداختن به  بحث تصفیه خانه عنوان کرد: در حال حاضر فاضلابهای جمع آوری شده از تعداد مشترکان فاضلاب شهرستان بروجرد به تصفیه خانه این شهرستان هدایت میشوند و همه استانداردهای تصفیه بر روی این فاضلابها در این تصفیه خانه انجام میشود وی خاطر نشان کرد: تصفیه‌خانه این شهرستان 100 درصد تکمیل و آماده بهرهبرداری است. حدادی با بیان اینکه به دلیل عدم اتصال همه واحدهای مسکونی، تجاری و ... این شهرستان به شبکه فاضلاب در حال حاضر تنها از بخشی از این تصفیه‌خانه استفاده میشود گفت: درمجموع ایجاد زیرساختهای شهری شهرستان بروجرد در بخش آب و فاضلاب در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از روندی افزایشی برخوردار است .

این مسئول در ارتباط با بحث انشعابات غیرمجاز آب در بروجرد نیز مطرح کرد: در پیمایش اشتراکات آب و جستجوی خانه به خانه توسط پیمانکار در نظر گرفته شده که به طورمیانگین ماهانه 100 تا 150 اشتراک غیر مجاز در شهرستان بروجرد شناسایی میشود.

وی، ضعف مالی و وضعیت اقتصادی را یکی از عمده دلایل گرایش برخی شهروندان بروجردی به اشتراک غیرمجاز آب دانست و ادامه داد: صاحبان اشتراکات غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی و پس از برآورد میزان آب مصرفی بهای این میزان آب از آنها اخذ میشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد در بخش پایانی از صحبتهای خود با اشاره به نامگذاری سال با عنوان اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل افزود: این شرکت به عنوان یکی از مصرف کنندههای اصلی قطعات و لوازم شبکههای آب و فاضلاب با استفاده از تولیدات داخلی در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی گام برداشته است.

 

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: